VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ

AUKCE NA ODPAD

Přejít na obsah
Na svozu odpadu šetří město Cheb miliony
levny svoz odpadu
Published by chebsky.denik.cz v Odpadové hospodářství · 13 Červenec 2017
Cheb – Úsporu až čtyři miliony ročně přinese městu Cheb změna svozu odpadu v centru.Městská společnost Chetes už sváží odpad tři měsíce a jsou vidět první naspořené peníze. Město se rozhodlo ukončit smlouvu s firmou Marius Pedersen, protože nebylo možné změnit tehdejší smlouvu s touto společností.

„Zatím se naplňují naše očekávání, že by úspora mohla dosáhnout výše až čtyř milionů  korun ročně. V letošním roce by úspora měla činit s ohledem na to, že  Chetes začal odpad svážet až od druhého čtvrtletí, tři miliony. K tomu  je třeba připočítat i plánovaný provozní zisk Chetesu z této činnosti,  který by měl přispět k finanční stabilizaci této naší společnosti,“  informoval chebský místostarosta Zdeněk Hrkal.

Svoz odpadu včetně vyvážení odpadkových košů stál město ročně zhruba 42 milionů korun.

 „Na poplatcích od občanů se přitom vybere pouze zhruba 20 milionů,  takže město svoz výrazně dotuje,“ podotkl mluvčí města Chebu Tomáš  Ivanič.

„Zásluhou předpokládané úspory se sníží tlak na další možné zvyšování  poplatku, který občané za odvoz odpadků hradí. Takzvané skládkovné,  které se platí za uložení odpadu na skládce, se má totiž v příštích  letech výrazně zvyšovat,“ zdůraznil místostarosta.
Změna svozové společnosti, ke které došlo na začátku dubna, se přitom obešla bez větších komplikací.

„Naštěstí vše proběhlo tak, že občané většinou nic nepoznali. Drobné  problémy samozřejmě byly, ale s tím se musí při rozjezdu něčeho nového  počítat. Jakmile nám občané nahlásili, že někde není vyvezeno, okamžitě  se to řešilo. Ještě bych rád poznamenal, že odpad od podnikatelských  subjektů i nadále sváží společnost Marius Pedersen. Často se proto  stává, že nás lidé upozorní, že někde zůstaly plné popelnice, ale  nakonec se ukáže, že jde o podnikatelský odpad. Jeho svoz totiž probíhá  v jiných termínech,“ dodal místostarosta.

There are no reviews yet.
0
0
0
0
0

telefoní kontakt partner eCENTRE LICIT
emailový kontakt partner eCENTRE LICIT
Nacházíte  se na webové stránce obchodního partnera eCENTRE Davida Sobotíka. Toto  nejsou oficiální internetové stránky společnosti eCENTRE, a.s. Garantem a  poskytovatelem nabízených služeb je společnost eCENTRE, a.s.

777 669 981

info@levny-svoz-odpadu.cz

Návrat na obsah