Članky o odpadech a odpadovém hospodářství. - levny svoz odpadu

AUKCE NA ODPAD

Přejít na obsah

Proč lidé více netřídí odpad? Tři psychologická vysvětlení.

levny svoz odpadu
Published by v Odpadové hospodářství · 19 Listopad 2016
Behaviorálnímu výzkumu vědci kolem Trudela proto podrobili i zvyky lidí při nakládání s odpadem. Zajímali je především motivace, které vstupují do rozhodování v momentě, kdy se člověk rozhoduje zda konkrétní předmět pošle do odpadu nebo vzorně vyseparuje. Recyklace navíc provázejí různé populární mýty.Nehezký odpad má smůlu
"První věc, kterou jsme zjistili, je, že lidé mají tendenci více recyklovat ty věci, které se jim jeví nepoškozené - jako například nepotlučené nápojové plechovky či papír, který nebyl potrhaný na kousky," tvrdí Trudel. Jinými slovy: pokud držíte v ruce věc, která významně změnila svůj tvar nebo velikost, podvědomě ji vnímáte jako zbytečnou a neseparujete.
Americká Environment Protection Agency odhaduje, že v případě hliníku prochází reyklací v USA pouze kolem 65%, ale podle Trudela by se tento podíl dal zvýšit, pokud by si spotřebitelé lépe uvědomili své předsudky.

Zdroj a více informací: http://www.prumyslovaekologie.czBez komentářů

telefoní kontakt partner eCENTRE LICIT
emailový kontakt partner eCENTRE LICIT
Nacházíte  se na webové stránce obchodního partnera eCENTRE Davida Sobotíka. Toto  nejsou oficiální internetové stránky společnosti eCENTRE, a.s. Garantem a  poskytovatelem nabízených služeb je společnost eCENTRE, a.s.

777 669 981

info@levny-svoz-odpadu.cz

Návrat na obsah